mt.co.ir

موارد کاربرد:  تبادل حرارتی بین دو ماده لبنی، آبمیوه و شیمیایی
ظرفیت:
مشخصات دستگاه: مبدل های صفحه ای آلفالاوال یکی از مناسب ترین تکنولوژی ها برای تبادل حرارتی در صنایع مختلف می باشد. بیش از ده ها سال تحقیقات و انجام آزمایشات باعث شده که مبدل های صفحه ای آلفالاوال دارای بهترین مواد و طراحی پیشرفته باشند که در نتیجه باعث بهینه سازی کارکرد، صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه خواهد شد.
راندمان تبادل حرارتی و مقدار کنترل فرآیند در یک مبدل حرارتی صفحه ای وابستگی زیادی به ضخامت صفحات دارد. در مبدل های جدید آلفالاوال صفحاتی تا ضخامت 0.4 میلیمتر که معمولاً استنلس استیل می باشند، تولید شده است که دارای راندمان بسیار بالا از تبادل حرارتی و مقاومت زیاد می باشند. با استفاده از پرس هیدرولیکی 40000 تن تمامی صفحات مبدل های حرارتی فقط و فقط با پرس کردن ساخته می شوند. این روش باعث می شود که تمامی صفحات یکسان باشند و زمانی که این صفحات بر روی یکدیگر قرار می گیرند، هیچگونه نشست و اعوجاجی اتفاق نمی افتد. زمانی که این صفحات بر روی هم قرار می گیرند، نقاط تماس فلز به فلز یک ساختار محکم و انعطاف پذیری را بوجود می آورند که می توانند فشار زیادی را تحمل کنند.
ساختار لانه زنبوری باعث می شود که جریان موازی و مقاومت بالایی در صفحات ایجاد شود. ساختار شکلاتی در قسمت پخش کننده بالای صفحات مبدل، باعث می شود که جریان سیال به صورت کاملاً مغشوش باشد. این موارد ذکر شده در نهایت منجر به تبادل حرارتی بسیار بالایی در مبدل می شود که جریان سیال از تمامی سطح صفحات عبور کرده و هیچ نقط کوری که باعث رسوب گیری و یا خوردگی بشود بوجود نمی آید.
فواید و مزایا:
-بازیابی حرارتی افزایش یافته
-طراحی بهینه
-رسوب گذاری کمتر
-مقاوم در برابر ارتعاشات
-انتقال حرارت کارآمدو موثر
-بازده دمایی متغیر
-تنش برشی دیوار زیاد
-ساختار محکم