پمپ هموژنایزر تجهیزی است که به منظور بالا بردن سرعت و کیفیت اختلاط مواد استفاده می شود. هنگامی که مواد جریان پذیری مناسبی داشته باشند از پمپ هموژنایزر در مجاورت وکیوم میکسر جهت بالابردن سرعت و کیفیت اختلاط استفاده می شود.

وکیوم میکسر(Vacuum Mixer)

موارد کاربرد: صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی

وکیوم میکسر جهت تولید مواد غذایی و دارویی و شیمیایی در دماهای مختلف قابل طراحی و ساخت است. 

فرایند دستگاه:
 

در دستگاه وکیوم میکسر، در بدو امر به کمک پمپ وکیوم، هوای موجود دروی محفظه تخلیه شده و این امر تا رسیدن فشار داخل به فشار منفی مناسب ادامه می یابد. سپس ولو پنوماتیک موجود در مسیر مایعات مورد نظر مانند روغن یا آب باز شده و مایع مربوطه به درون محفظه وکیوم میکسر مکش می شود در مرحله بعد ولو پنوماتیک تعبیه شده در مسیر ورود پودر باز شده و پودر درون محفظه میکسر مکش می شود. در ادامه هموژنایزرهای پر سرعت ضمن کاهش اندازه ذرات، مخلوط همگنی از پودر و روغن موجود درون محفظه ایجاد می کنند. در صورت نیاز به منظور همگن شدن بیشتر مخلوط فوق به کمک پمپ هموژنایزر تعبیه شده در مجاورت وکیوم میکسر سیرکوله می شود.  گرمای تولید شده ضمن فرایند باعث بالا رفتن دمای مواد شده که به منظور کاهش این دما جاکت حرارتی اطراف محفظه وکیوم میکسر تعبیه شده است.

نوع همزن وکیوم میکسر:

عمدتا همزن پارویی جهت تمیز کردن دیواره های محفظه میکسر و بالا بردن انتقال حرارت در مجاورت دیواره ها در این میکسر استفاده می شود. سایر همزن‌ها بسته به فرایند مورد نظر، جهت کاهش اندازه ذرات تا حدود چند میکرون و بالا بردن سرعت انحلال و اختلاط و همگن سازی مواد درون میکسر استفاده می شوند. وظیفه دیگر همزن های فوق آوردن حبابهای هوای موجود در مخلوط به سطح، جهت سهولت در خارج کردن آنها به کمک پمپ وکیوم است.

بیشتر بدانیم: <<محصولات شرکت مبدل تانک در حوزه صنایع غذایی>>

مزیت وکیوم میکسر نسبت به سایر میکسر ها:
 

درصد هر یک اجزا موجود در یک محلول یا مخلوط در صنایع غذایی از نظر طعم، رنگ و کیفیت ماده غذایی  و در صنایع دارویی از نظر ایجاد فرمول دقیق داروی مورد نظرحائز اهمیت است. وجود هوا درون مواد فوق و انحلال آن هنگام میکس و همگن سازی اجزا مختلف محلول یا مخلوط فوق می تواند بسیار مضر باشد لذا استفاده از وکیوم میکسر جهت همگن سازی بجای میکسر معمولی، با تخلیه اولیه هوای موجود در محفظه وکیوم میکسر مانع از اختلاط هوا در مواد موجود در وکیوم میکسر خواهد شد.

         

بازه ی تحمل دما ( کمترین -بیشترین) در وکیوم میکسر:

وکیوم میکسر جهت تولید مواد غذایی و دارویی و شیمیایی در دماهای مختلف قابل طراحی و ساخت است. جاکت تعبیه شده اطراف محفظه وکیوم میکسر امکان گرمایش و سرمایش مواد داخل وکیوم میکسر را فراهم می کند.

قابلیت اختلات ذرات درشت: 

هرچه اندازه ذرات کوچکتر باشد سرعت انحلال و همگن سازی و همچنین کیفیت مواد همگن شده بالاتر خواهد رفت. با توجه به اینکه هزینه کاهش اندازه ذرات مواد به کمک آسیاب پایین تر است بهتر است اندازه ذرات بیشتر از 2 تا 3 میلیمتر نباشند.

بازه ی ویسکوزیته ی مواد داخل دستگاه:

در این دستگاه امکان اختلاط مواد با ویسکوزیته 1 تا بیش از 100000 سانتی پوز وجود دارد.


امکان ساخت دستگاه در چه بازه ی تناژی(کمترین- بیشترین):

امکان طراحی و ساخت این دستگاه در تناژهای نیمه صنعتی 100 کیلو تا تناژهای صنعتی 2 تن و بیشتر وجود دارد.

تفاوت وکیوم میکسر با هموژنایزر: 

پمپ هموژنایزر تجهیزی است که به منظور بالا بردن سرعت و کیفیت اختلاط مواد استفاده می شود. هنگامی که مواد جریان پذیری مناسبی داشته باشند از پمپ هموژنایزر در مجاورت وکیوم میکسر جهت بالابردن سرعت و کیفیت اختلاط استفاده می شود.

مزیت های رقابتی وکیوم میکسر مبدل تانک نسبت به سایر تولید کنندگان داخلی و نمونه های مشابه خارجی: 

  • قرار دادن جک پنوماتیک به منظور سهولت در باز و بسته کردن درب اصلی وکیوم میکسر
  • استفاده از نوع خاصی از شاف سیل ها به جای مکانیکال سیل جهت بالا بردن عمر سیل و همچنین بهبود مقدار وکیوم داخل محفظه وکیوم میکسر
  • طراحی خاص وکیوم میکسر جهت کمتر شدن فضای مورد نیاز جهت نصب
  • تعبیه کردن فیلتر در مسیر هوای ورودی به مخزن جهت کاهش امکان آلودگی
  • امکان دسترسی به اکثر نقاط جهت شستشو و کاهش نقاط کور